Informacja zawarta na niniejszej stronie przeznaczone są wyłącznie do celów komercyjnych oraz informacyjnych i mogą być wykorzystane tylko między przedsiębiorcami zajmującymi się produkcją obrotem hurtowym i handlem napojami alkoholowymi.

stock-polska-960x542
Stock Polska

Historia naszej firmy zaczęła się w 1906 roku, kiedy to Emil Plage – znany lubelski przemysłowiec i wizjoner – postanowił założyć pierwszy w Lublinie zakład destylacji spirytusu. Tak powstał Polmos Lublin, który dzisiaj znany jest pod nazwą Stock Polska. Za sukcesem przedsiębiorstwa stała nie tylko innowacyjność jego twórcy, ale też profesjonalizm i zaangażowanie pracowników. To dzięki lojalności i pasji ludzi firma przetrwała burzliwe czasy dwóch wojen światowych. Okazało się jednak, że to nie koniec trudności, a przed Polmosem Lublin stanęło kolejne wyzwanie – przekształcenia własnościowe w powojennej Polsce.

Nacjonalizacja prywatnych fabryk spowodowała, że Państwowy Monopol Spirytusowy przejął w 1951 roku nieruchomości należące do lubelskiej destylarni. Wkrótce ich los podzieliły pozostałe zakłady tej branży. W wyniku przekształceń własnościowych prawie przez pięćdziesiąt lat o obliczu firmy z Lublina decydowało państwo, a dokładniej Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos”.

Dopiero po 1998 roku, dzięki przemianom politycznym, Polmos Lublin został przekształcony w spółkę akcyjną z udziałem Skarbu Państwa, a następnie sprywatyzowany. W 2007 roku spółka dołączyła do międzynarodowej firmy Stock Spirits Group. Kolejnym krokiem, ważnym z punktu widzenia globalnego rozwoju, był debiut Stock Spirits Group na giełdzie w Londynie w 2013 roku.

Serce firmy od początku bije w Lublinie i to stamtąd wywodzi się technologia wyrobów alkoholowych, która zapewnia Stock Polska silną pozycję. Dzięki połączeniu tradycji oraz wdrożeniu nowoczesnych technologii i międzynarodowych standardów, spółka jest dzisiaj liderem na rynku alkoholi smakowych i wiceliderem w kategorii wódek czystych.

Tym, co wyróżnia Stock Polska, jest bogate portfolio wysokiej jakości produktów. Nasze flagowe marki od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska czy Saska, jak również dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się: Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906. W naszej ofercie znajdują się także likiery i brandy. Jako lider innowacji nieustannie poszerzamy naszą ofertę – nie tylko odpowiadamy na bieżące potrzeby konsumentów, ale też tworzymy nowe trendy na rynku alkoholi.