Informacja zawarta na niniejszej stronie przeznaczone są wyłącznie do celów komercyjnych oraz informacyjnych i mogą być wykorzystane tylko między przedsiębiorcami zajmującymi się produkcją obrotem hurtowym i handlem napojami alkoholowymi.

POLMOS_LOGO_02
Polmos Bielsko-Biała S.A.

Korzenie Zakładu Polmos Bielsko-Biała S.A. sięgają wieku XIX – tradycja firmy wywodzi się z jednej strony z założonej przez Jakoba Grossa w 1849 roku w Lipniku fabryki spirytusu, z drugiej zaś – fabryki Jerzy Jenker & Co, która przejęła receptury po założonej w 1827 roku fabryce należącej do rodziny Thomke. Zaraz po wojnie w 1946 roku obie firmy zostały znacjonalizowane, a po połączeniu stworzyły Wytwórnię Wódek Gatunkowych Państwowego Monopolu Spirytusowego w Bielsku, z Oddziałem w Białej. Od roku 2014 spółka działa pod nazwą Polmos Bielsko-Biała S.A.

Niemal dwieście lat doświadczenia zakładu określa kompetencje Polmosu w produkcji alkoholi wysokoprocentowych jakości premium i ultra premium. Tradycyjne receptury, na których bazuje proces produkcji, powtarzalność smaku i jakość produktów, a także nowoczesny marketing zaowocowały rzeszą lojalnych klientów, do których wciąż dołączają nowi konsumenci. Polmos działa dynamicznie i skutecznie na bardzo konkurencyjnym rynku, z sukcesami rywalizując z markami będącymi w rękach międzynarodowych korporacji.

Główną rolę w portfolio firmy odgrywa marka Biały Bocian, która z sukcesem podbiła nie tylko rynek wódek czystych, ale również alkoholi smakowych i likierów mlecznych. Stale powiększająca się rodzina Białego Bociana znajduje uznanie konsumentów, dla których istotne są autentyczność i wiarygodność marki. Inspiracją dla niezwykłej butelki Białego Bociana było wzornictwo międzywojenne Polskiego Monopolu Spirytusowego, jednak ostateczny kształt butelki bliższy jest butelce od spirytusu firmy Chełmska Gorzelnia, Rektyfikacja i Fabryka Wódek i Likierów, założonej w 1910 roku przez Adolfa Daumana. Inne kluczowe marki Polmosu Bielsko-Biała S.A. to: Czarny Bocian, Ogiński Vodka, Żurek Żytni oraz marka ultra premium Carpatia Vintage, dostępna w limitowanych ilościach w rocznikach 1996, 1997, 1998 i 1999. Polmos szczególną uwagę poświęca opakowaniom produktów, które tworzy z pasją, i które wyraźnie odróżniają go od innych producentów. Świadczą o tym zarówno wspomniane już wcześniej, zaprojektowane z wyjątkową starannością butelki naszych wódek, jak i sama Carpatia – sprzedawana w oryginalnego kształtu karafkach, opakowanych dodatkowo w dębowe skrzynki, nawiązujące do procesu powstawania trunku. Wyłączny dystrybutor whisky: Claymore, Whyte & Mackay, John Barr, Tamnavulin, Shackleton, Jura.