Informacja zawarta na niniejszej stronie przeznaczone są wyłącznie do celów komercyjnych oraz informacyjnych i mogą być wykorzystane tylko między przedsiębiorcami zajmującymi się produkcją obrotem hurtowym i handlem napojami alkoholowymi.

logo-biale
Lotte Wedel

E.Wedel to legenda. Marka kojarzona z czekoladą o wyjątkowej jakości i przyjemnością smaku. Jej historia sięga roku 1851 i jest nierozłącznie związana z trzema pokoleniami Wedlów, które zbudowały jedną z najpotężniejszych polskich firm.

W 1851 roku Karol Wedel otwiera pierwszą firmową cukiernię wraz z małą przyzakładową manufakturą czekolady, przy ulicy Miodowej w Warszawie. W 1872 roku Karol Wedel podarowuje fabrykę czekolady, w prezencie ślubnym, swojemu synowi Emilowi. W 1874 roku Emil Wedel opatruje swoim podpisem, każdą tabliczkę czekolady wyprodukowaną w swojej fabryce. W 1923 roku Jan Wedel przejmuje fabrykę po swoim ojcu Emilu. W 1926 roku powstaje znak firmowy E.Wedel – chłopiec na zebrze. W 1936 roku rusza produkcja pianek Ptasie Mleczko.

E.Wedel od 170 lat dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce i za granicą, oferując kultowe produkty tj.: Ptasie Mleczko®, Torcik Wedlowski, czekolady pełne i nadziewane czy Mieszanka Wedlowska. Oprócz dobrze znanej oferty produkuje coraz więcej pysznych nowości, m.in.: Czekotubkę, serię czekolad nadziewanych, batonów i ciastek oraz chrupiące czekolady Cookie, a także limitowane edycje pianek Ptasie Mleczko®. Oferta produktowa obejmuje również lody E.Wedel na patyku, w kubku, w rożku czy w formie dobrze znanej Czekotubki. E.Wedel to także radość i przyjemność, którą podkreślamy nie tylko w naszych kampaniach, ale także we wszystkim co robimy.